Facebook Paper

Facebook Paper 1.2.4

Zupełnie nowe podejście do przeglądania serwisu Facebook na smartfonie

Facebook Paper kompletnie zmienia podejście do tego, jak korzystamy z Facebooka na smartfonie. Poprzez pomieszanie informacji z naszej ściany z wiadomościami tematycznymi Facebook Paper oferuje nam zupełnie nowe doświadczenie z przeglądania spersonalizowanych treści.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Świetny wygląd
  • Skupienie na treści
  • Działa większość funkcji społecznościowych
  • Opcja "przeczytaj później"

Wady

  • Odnośniki do stron internetowych
  • Brak własnych opcji dostosowania treści

Dobry
7

Facebook Paper kompletnie zmienia podejście do tego, jak korzystamy z Facebooka na smartfonie. Poprzez pomieszanie informacji z naszej ściany z wiadomościami tematycznymi Facebook Paper oferuje nam zupełnie nowe doświadczenie z przeglądania spersonalizowanych treści.

Treści są najważniejsze

Motywem przewodnim Paper jest jego koncentracja na treściach. Interfejs pozbawiony jest wszystkich zbędnych elementów, tak aby najważniejszye były wpisy i zdjęcia, te udostępniane przez naszych znajomych, jak i te ze stron, które obserwujemy. Co więcej, aplikacja w całości opiera się o gesty. Gesty w lewo w prawo pozwalają na nawigację pomiędzy kolejnymi wpisami, natomiast przesuwając ekran w dół powracamy do poprzedniego ekranu. Stuknięcie we wpis z linkiem przeniesie nas już bezpośrednio do konkretnej strony internetowej.

W przeciwieństwie do Flipboard, Paper nie konwertuje stron internetowych usuwając reklamy. Udostępnione treści pozostają bez zmian, jeśli więc szukacie czegoś do wygodnego czytania, to lepiej nadal pozostać przy Flipboard. Jednocześnie Facebook Paper posiada wsparcie dla takich serwisów, jak Pocket. Możemy więc zachować na później ciekawe treści i przeczytać je w wygodnej formie.

Tylko gesty

Wykorzystanie przez Facebook Paper wyłącznie gestów może być mylące. Na szczęście aplikacja zawiera krótki poradnik, który pozwala zaznajomić się z minimalistycznym interfejsem.

Na początku naszej przygody z Paper oprócz tych treści, które już mamy na Facebooku, będziemy mogli dobrać dodatkowe kategorie tematyczne, które nas interesują. Pomiędzy poszczególnymi sekcjami możemy przechodzić korzystając z gestów, podobnie zresztą jak przy klasycznych wpisach.

W Facebook Paper nadal obecne są wszystkie funkcje społecznościowe. Mamy dostęp do naszych powiadomień, możemy też dokonywać tradycyjnych interakcji z wpisami, czyli klikać "lubie to", komentować oraz udostępniać.

Nowe doświadczenia podczas korzystania z Facebooka

Facebook Paper to ambitny projekt, który odmienia sposób w jaki korzystamy z  największego społecznościowego serwisu za pośrednictwem smartfona. Po upływie lat standardowa aplikacja dla iOS stałą się po prostu niewystarczająca. Natomiast Paper przynosi nam zupełnie nowe doświadczenia, skupia się przede wszystkim na treściach.

Warto jednak pamiętać, że istnieją inne aplikacje, które lepiej radzą sobie z agregacją wiadomości, wśród nich jest na przykład Flipboard. Sam Facebook Paper zapewnia równowagę pomiędzy funkcjami społecznościowymi, a przeglądaniem treści. Twórcy mają jednak jeszcze wiele do zrobienia, aby udoskonalić aplikacje.

Facebook Paper

Download

Facebook Paper 1.2.4

Opinie użytkowników o Facebook Paper